Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

  • Limitsiz Doğum Paketinizi Seçin
  • Anlaşmalı Özel Hastanelerde SGK Fark Ücreti Ödemeyin!

Formu Doldurun Size Özel Teklifleri Karşılaştırın. En Uygun Teklifi Seçmek İçin Danışmanlarımız Size Yardımcı Olsunlar.

Hızlı Teklif Almak İçin Arayın

Doğum Paketi Nedir?

Doğum paketi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçelerine ek prim ile eklenebilir isteğe bağlı bir teminattır. Doğum masrafları ve gebelik rutin kontrolleri bu teminattan karşılanır.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünleri içinde Doğum Paketi içeren şirketler müşterilerine farklı avantajlara sahip planlar sunmaktadır

Doğum Paketi neleri kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına ekleyeceğiniz doğum paketi normal veya sezaryan doğum masraflarınızı ve gebelik rutin kontrolleri için yapılan harcamaları karşılar.

Doğum paketinin kapsamı anne adaylarının önceliklerine göre belirlenmelidir.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda sadece doğum masraflarının karşılanması için Yatarak Tedavi teminatlarını içeren bir plan seçebilirsiniz.İsterseniz de doğum masraflarına ek olarak hamilelik dönemi kontrollerinin karşılandığı planıda seçebilirsiniz.

Bekleme Süresiz Doğum Paketi

Poliçe başlangıcında hamile olunmaması şartı ile bekleme süresi uygulamayan planlar sunan şirketler bulunmakta. Bekleme süresi uygulamasına takılmak istemeyen anne adayları için bu plan tercih sebebi olabilir. Özel sağlık sigortalarında sunulan doğum teminatının tamamında bekleme süresi vardır. Bu durum dikkate alındığında bekleme süresinin olmaması ciddi bir avantajtır.

Önceden planlanan bir hamilelik süreci için bekleme süresi içeren planlar tercih edilebilir.Böylece prim, teminat ve anlaşmalı hastane seçeneği noktasında avantaj sağlayabilir.Enuygun tercihi yapmak ve tüm alteratif planları karşılaştırmak için formu doldurarak teklif istemeniz yeterlidir.

Sizinle iletişime gececek alanında uzman danışmanlarımız ile konu ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.İsterseniz Danışmanlarımız ile görüntülü randevu oluşturabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da doğumun gerçekleşeceği hastanenin anlaşmalı hastane olması.Şirketlerin sunduğu planlar arasında seçim yaparken tercih ettiğiniz hastane ve hekimin anlaşmalı olduğundan emin olmanız gerekir.

YATARAK TEDAVİ + LİMİTSİZ DOĞUM

YATARAK VE AYAKTA TEDAVİ + LİMİTSİZ DOĞUM + GEBELİK RUTİN KONTROLLERİ

Kurumsal

LİMİTSİZ DOĞUM

LİMİTSİZ DOĞUM + TETKİK PANELİ

Kurumsal

Gebelik Rutin kontrolleri nedir? Nasıl yararlanılır?

Hamileliğiniz süresince gebeliğiniz ile ilgili olarak yapılan doktor muayenesi ,tahlil ve görüntüleme işlemlerinin tamamına gebelik dönemi rutin kontrolleri adı verilir.Doğum paketi bulunan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası planlarında gebelik rutin kontrolleri teminatı 2 farklı şekilde uygulama alanı bulmaktadır.İlkinde Ayakta Tedavi Teminatı limitini gebelik rutin kontrolleri için kullanabilirsiniz.Bu uygulama ile tüm ayakta tedavi ihtiyaçlarınız 10 adetlik limitten düşmektedir.İkinci uygulama ise sadece gebelik rutin kontrollerinde kullanılmak üzere tanımlanan 10 adetlik ayakta tedavi teminatı limiti bulunmaktadır.Böylece hamilelik süreciniz ile ilgili sağlık harcamalarınızın dışında kalan ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bir limitiniz oluyor.Her iki uygulama da kendi içinde farklı avantajlar sunmakta.

Hamileyken Doğum Sigortası yapılır mı?

Hamilelik süreci başlamış anne adaylarının da doğum sigortası yapılabilir.Doğum Paketi alabilecek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünü bulunmaktadır. Doğum paketi ile ilgili özel bir anlaşmalı hastane ağı sunan plan farklı avantajları da içinde barındırmaktadır.

Bebekler Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına nasıl dahil edilir?

Hayata merhaba diyen bebekler 15 günlük olduktan sonra Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına dahil edilebiliyor.Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi bir anne den doğmuş ise anne poliçesine zeyil yapılarak sigortalanabilir.Bu noktada farklı uygulamalar mevcut.Şirketlerden bazıları bebekleri ana poliçenin teminatları ile sigortalıyor.örneğin anne sadece yatarak tedavi teminatlarını seçmişse bebek içinde aynı plan seçilebiliyor.Diğer alternatifte ise böyle bir kısıtlama uygulanmıyor.

Yenidoğan bebeklerin aile fertlerinden hiçbiri sigortalanmadan tek başına sigortalanmasıda mümkün.

ANLAŞMALI KURUMLAR

TOP